Je refinancování půjčky spojeno s poplatky?

Proč si žádáme o refinancování půjčky? Jelikož máme zájem o zvýhodnění našich úvěrových produktů. V souvislosti s tím nás může také zajímat, zda je tato změna spojena s poplatky.

Poplatky byly v minulosti nedílnou součástí úvěrových produktů. I dnes se najde řada nebankovních společností, které je stále účtují. A to hlavně u svých půjček. A jelikož aktuálně mluvíme o možnosti si danou konkrétní půjčku převést jinam, mělo by nás zajímat také to, zda i v tomto případě nějaké poplatky zaplatíme. Jelikož cílem refinancování je převedení půjčky jinam za účelem zvýhodnění, jsou u většiny poskytovatelů jakékoliv poplatky minimální, nebo dokonce nulové.

Za refinancování půjčky se ve většině případů neplatí

Je jedno, zda půjdete do banky, nebo půjdete do nebankovní společnosti. Pokud zvolíte stabilní a hlavně známou firmu nebo banku, nemusíte se obávat, že by refinancováí půjčky bylo nutně s jakýmikoliv poplatky spojeno. V daném směru se není třeba bát toho, že byste platili za podání žádosti, za její vyřízení, nebo třeba za samotný převod. Bát se není třeba ani toho, že by po převedení půjčky bylo účtováno třeba její vedení. U známých bankovních a nebankovních institucí jsou zkrátka poplatky minulostí. A to vede k tomu, že je převod ještě výhodnější, než tomu bylo dříve.

U refinancování hypotéky občas platit musíme

I tento typ úvěru si můžeme převést jinam a tak si ho zvýhodnit. A i tady se mnohdy není třeba bát toho, že bychom platili jakýkoliv z výše uvedených poplatků. Co ale může být při refinancování hypotéky účtováno, to jsou různé poplatky spojené třeba se zápisem na katastr. Neplatíme tedy přímo nebankovní společnosti nebo bance, ale platíme našemu státu. A to neovlivníme. Dobrou zprávou je to, že někteří poskytovatelé konsolidací nám dokonce slíbí, že některé z těchto poplatků za nás mohou uhradit. I to je dobrá cesta, jak správnou variantu vybírat.