Odpovědné půjčování

Naše půjčky jsou určené skutečně pro každého. A to nejenom proto, že nabízíme široké škály částek, ale můžeme půjčit i různým klientům, bez ohledu na jejich minulost, nebo současnost. Přesto respektujeme kodex odpovědného půjčování. Chceme, aby naše půjčky primárně pomáhaly a nikoliv škodili. Zjistěte několik základních pravidel, podle kterých se řídíme.

Naše půjčky vám nezpůsobí finanční problémy

Důležitou informací je rozhodně to, že během žádosti posuzujeme také možná rizika, která mohou souviset s problémy, které by vám mohla půjčka způsobit. Jde hlavně o možné zatížení vašeho krátkodobého nebo dlouhodobého rozpočtu, stejně jako může jít i o pád do dluhové pasti. Jelikož nic z toho nechceme zavinit, snažíme se najít oboustranně výhodné možnosti, za kterých vám půjčíme.

Chceme znát vaše možnosti a potřeby

Již v samotné žádosti se vás ptáme například na to, jaká je výše vašeho příjmu a jaké je vaše zaměstnání. I když řadu půjček lze vyřídit bez těchto informací, stejně jako bez dalšího dokládání, rozhodně nás tyto informace zajímají. Můžeme tak podle nich jednoduše zjistit, zda budete schopni peníze splácet, zda dostatečně vyděláváte a zda máte jistotu zaměstnání. I to jsou informace, které se snažíme zohledňovat ve chvíli, kdy se rozhodujeme o tom, zda vám naše půjčka skutečně pomůže.

Nabádáme k zodpovědnému využití peněz

Protože nabízíme půjčky neúčelové, neomezujeme vás nijak v tom, na co můžete peníze využívat. Stejně tak po vás nechceme dokládat ani informace, které by se snad využití týkaly. Přesto vás jako klienty nabádáme k tomu, aby byly peníze využity smysluplně. A to například v souvislosti s koupí spotřebičů nebo vybavení domácnosti, stejně jako v souvislosti s koupí nemovitosti, nebo třeba automobilu. Nechceme, aby byly s našimi půjčkami nakupovány zbytečnosti, které mohou narušit váš rozpočet.