Jak lze u KB investovat?

Nemusí to být jenom spořicí účty, jelikož to mohou být také klasické spořicí produkty. I díky nim lze poměrně efektivně zhodnotit své finance. A jaké jsou v daném směru možnosti? Zmapujme si je.

První variantou, která se nabízí, je takzvaná Privátní správa aktiv. Jak už je patrné ze samotného názvu, rozhodně nejde o produkt, který by byl určený skutečně každému. Jedná se o možnost prémiového investičního řešení, které Komerční banka nabídne pouze exkluzivním klientům. Ti mohou využít služby spojené s aktivní správou svých investic, stejně jako služby spojené s poradenstvím, stejně jako pravidelnými reporty o tom, jak se jejich financím daří.

KB nabídne i možnosti pro běžné klienty

Prémiový klient ale není tím jediným, na kterého tato banka cílí. Je to totiž i klient běžný, který chce své peníze zhodnocovat. Vybere-li si právě KB, má možnost využít podílových fondů. Ty jsou zajímavé v tom, že lze investovat jak jednorázově, tak lze využívat i pravidelných investic. Nesmíme zapomínat ani na možnost investic jak do těch tuzemských, tak i do fondů zahraničních. Tato cesta je ideální i pro začínající investory, jelikož zhodnocovat je možné i drobnější částky, které můžete do vybraných fondů vkládat pravidelně, třeba každý měsíc.

Komerční banka za vás může vše zařídit

Rozhodnete-li se investovat, můžete jít dvěma hlavními cestami. Tou první je ta, kdy si veškeré vaše investiční portfolio spravujete sami, s ohledem na vaše znalosti a vaše uvážení. To ale není jediná cesta, jakou vám Komerční banka umožní realizovat. Tou druhou je takzvaný Investiční manažer. V tomto případě necháte své peníze v rukou banky, která je bude investovat na základě svých vlastních metod, zkušeností a znalostí. Zvolit si můžete jednu ze tří dostupných strategií, a to jak konzervativní a dynamickou, tak i oblíbenou balancovanou strategii. Ta patří mezi tu nejvyhledávanější, která je aktuálně k dispozici.