Fio banka nabízí platební karty zdarma. Jaké?

V souvislosti s našimi účty jsme si jako klienti již zvykli využívat také platebních karet. Ty dnes bývají poměrně jistým standardem a Fio banka nabídne ke svým účtům hned dvě – a to bezplatně.

K čemu všemu může být daná platební karta použita? Možností je více než dost. V první řadě je to výběr z bankomatů, díky čemuž tak můžeme získat peníze z našeho účtu jednoduše ve formě hotovosti. Není to ale jediná možnost, jelikož s kartou můžeme také platit na internetu, ale i v obchodech. Protože banka nabídne také varianty bezkontaktní, není problémem ani toto využití, které hlavně urychluje celý bezhotovostní platební proces.

Jakou kartu nám Fio banka může dát?

Podívejme se na konkrétní možnosti toho, jaké karty dnes banka nabídne. Základem nabídky je rozhodně klasika, v podobě karty s označením MasterCard Debit PayPass. Právě tato karta je tou, kterou můžeme získat zdarma. Pokud u této karetní společnosti zůstane, jsou k dispozici i karty Standard PayPass, stejně jako Gold PayPass, určená náročnějším klientům. Jejich alternativy jsou určené i pro podnikatelské účty. Dále se Fio banka orientuje i na nabídku karetní společnosti Visa. V rámci ní nabídne třeba kartu Classic payWave nebo Gold payWave.

Jaké výhody Fio nabídne?

Hlavní specifika daných karet jsme již lehce nastínili. Pojďme se ale podívat také na několik výhod, které se k nim přímo vážou. Nesmíme zapomenout třeba na to, že Fio nabídne výběr z deseti bankomatů zdarma, nebo možnost vybrat si i v supermarketu prostřednictvím služby Cashback. Stejně tak je možné využít třeba i 5 výběrů z cizích bankomatů. Mezi další pozitiva patří jistě možnost kartu v případě potřeby zablokovat. Tato služba může být dostupná jek ve formě trvalé blokace, tak i ve formě krátkodobé blokace, kdy si nejste jisti, zda jste ji skutečně ztratili, nebo ji zatím jenom hledáte.